Praktyczne porady związane z wyprawą w góry z dzieckiem

Wbrew pozorom pojawienie się na świecie nowego członka rodziny nie musi oznaczać rezygnacji z górskich wycieczek. Jednak każde wspólne wędrowanie z maluchami wymaga odpowiedniego przygotowania. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, dotyczących wyprawy w góry z dzieckiem. Przeczytaj je koniecznie! 

Jak się przygotować do wycieczki w góry z dzieckiem
Na początku trzeba wybrać odpowiednie nosidełko - musi mieć wygodne dla dziecka siedzisko, porządny system nośny z pasem biodrowym oraz pokrowiec przeciwdeszczowy. Dobrze jest wybrać opcję z zabezpieczeniem przed złożeniem nosidełka w przypadku upadku. Jednak pamiętajmy, że w klasycznym nosidle plecakowym możemy nosić dziecko, które już siedzi. Na całodniową wycieczkę nie może wybrać się jedynie mama czy tata, ponieważ do kieszeni nosidełka nie zmieścimy wszystkich potrzebnych rzeczy. Koniecznie obok musi być osoba, która niesie plecak, poda dziecku picie czy przekąskę bez potrzeby każdorazowego zatrzymywania się.

Jak się spakować na wycieczkę w góry z dzieckiem?
Przede wszystkim wśród rzeczy, które pakujemy musi znaleźć się dodatkowy, pełen komplet ubrań dziecka na zmianę, kurtka, nakrycie głowy i zapasowe buty. Pamiętaj, że mała kałuża dla dziecka jest jeziorem i bardzo łatwo o zmoczenie bucików. W związku z tym na wiosenne i jesienne wycieczki zabieramy również rękawiczki, dziecko siedząc w nosidełku nie męczy się i marznie szybciej niż my. Ponadto niezbędny jest też krem ochronny z filtrem UV i środek zabezpieczający przed owadami. Oczywiście początkowo musimy też mieć ze sobą kilka pampersów, wilgotne chusteczki oraz coś, na czym można dziecko wygodnie przewinąć lub położyć gdy zaśnie (np. karimata i kocyk). Poza tym nie zapominajcie spakować worków na zużyte pampersy, śmieci przecież zabieramy ze sobą. Rzecz jasna zabawki są niepotrzebne, skarby natury wystarczająco absorbują uwagę malucha. Jako że wycieczka zajmuje zwykle cały dzień trzeba zabrać odpowiednią ilość wody, kanapki, jogurty, owoce, słodycze. Dodatkowo pamiętajmy również o tym, żeby samemu mieć odpowiednie buty, kurtkę odporną na deszcz. Dla rodziców doskonałym rozwiązaniem są camelbaki na wodę. Bardzo ważna jest mapa i kompas - w końcu odpowiadamy za siebie i dziecko więc błądzenie nie jest potrzebne. Natomiast na całodniowe wędrówki zabierajmy również czołówki, zawsze trzeba się liczyć z późniejszym zejściem. Za to gdy dziecko potrafi już chodzić część wycieczki z pewnością odbędzie na własnych nogach, to można wykorzystać wówczas mały plecak z pasem z przypiętą „smyczą”, dzięki czemu można dziecko asekurować. Planując trasę należy uwzględnić częste postoje, do typowych czasów podawanych na mapie musimy doliczyć spory margines.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Aby piękno mogło trwać dłużej należy o nie dbać każdego dnia. Tutaj poznasz wszystkie sekrety medycyny estetycznej !

kontakt@danaspa.pl

 leczenie nadpotliwości warszawa

bielizny erotyczne