Doradzamy, jak zdjąć paznokcie żelowe w domu

Doradzamy, jak zdjąć paznokcie żelowe w domu

Wizyta u kosmetyczki celem wykonania nowego manicure to sama przyjemność, której bardzo chętnie się poddajemy. Gdy jednak przychodzi czas, w którym warstwę ozdobną na naszych paznokciach żelowych trzeba wykonać od nowa, często brakuje chwili na to, by wybrać się do salonu. Dlatego też przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań na to, jak zdjąć żel z paznokci we własnym domu. Zajmie to nam kilka dłuższych chwil. Ale przecież i kosmetyczka nie robi tego w pięć minut. Naprawdę warto więc wyposażyć się w kilka podstawowych produktów i cały proces przeprowadzić samodzielnie, oglądając ulubiony film czy słuchając ukochanej, relaksującej muzyki.

Mówimy, jak ściągnąć paznokcie żelowe pilniczkiem

Istnieją dwa sposoby, w które usuniemy żel do przedłużania paznokci. Pierwszy wymaga użycia acetonu kosmetycznego do paznokci hybrydowych, który zmiękczy żelową warstwę. Jest on co do zasady prostszy, ale może zauważalnie wysuszać płytkę paznokciową i skórki. Dlatego my dziś opiszemy, jak ściągnąć żele z paznokci za pomocą pilniczka. Co dla wielu ważne, jest to metoda nie tylko skuteczna, ale i zdecydowanie tańsza od tej wymagającej użycia acetonu.

By wykonać cały zabieg będziemy potrzebować cążek do skórek i paznokci, pilniczki o różnych grubościach oraz kończący proces blok polerski. Jak usunąć żel z paznokcia prostym sposobem tego typu? Najpierw bierzemy w dłonie cążki i skracamy płytkę paznokciową do możliwie krótkiej długości. Później chwytamy za pilnik do paznokci Victoria Vynn o grubej ziarnistości (na przykład 150 lub 180), którym szlifujemy żel do punktu chwilę przed naszą własną płytką paznokciową.

Teraz przychodzi moment, w którym wykonujemy zdjęcie paznokci żelowych za pomocą pilniczka drobnego. Nim dochodzimy aż do wierzchniej warstwy naturalnej płytki, po czym wygładzamy całość za pomocą bloczka polerskiego.

Na koniec warto zadbać o skórki – delikatnie je wycinając lub frezując. Do tego dodajmy pomalowanie płytki odżywką i nałożenie oliwki witaminowej na skórki. Po zrobieniu tych rzeczy odpowiedź na pytanie: jak usunąć paznokcie żelowe, możemy uznać za kompletną.