Jak zrobić krem do rąk w domu?

Jak zrobić krem do rąk w domu?

Na sklepowych półkach są dziesiątki, jak nie setki różnych kosmetyków pielęgnujących nasze dłonie. Różnią się one od siebie przede wszystkim składem, a przez to ostateczną jakością wykonywanej pielęgnacji. Ale czy wiecie, że takie preparaty możemy też łatwo zrobić samemu w domu? Naturalne kremy do rąk będą działały równie dobrze, o ile nie lepiej. Będziemy bowiem w stu procentach pewni ich składu, a dodatkowo zadowoleni że wykonaliśmy samodzielnie świetny produkt. Poniżej przedstawiamy kilka banalnie prostych, sprawdzonych przepisów z cyklu: zrób to sam.

Jak zrobić krem do rąk z gliceryny?

Ten przepis jest niezwykle prosty. Wystarczy, że połączych glicerynę ze świeżo wyciśniętym sokiem cytrynowym. Idealne proporcje tych składników to cztery części gliceryny do sześciu części soku. Do tego dodajemy parę kropli olejku eterycznego, na przykład tego z szałwii, lawendy, róży czy kawy. Teraz nasz domowy glicerynowy krem do rąk mieszamy i chowamy w chłodne miejsce (na przykład do lodówki). Używamy średnio dwa razy dziennie.

Jak zrobić krem do rąk z aloesu?

Jaki jest naszym zdaniem najlepszy krem do rąk na zimę? Ten oparty o składniki nawilżające, zwłaszcza o aloes. By samodzielnie zrobić taki preparat, zaczynamy od przygotowania połowy szklanki żelu aloesowego. Jak go stworzyć? Moczymy kilka gałązek wspomnianej rośliny w wodzie przez 24 godziny. Następnie gałązki przekrawamy i wyciągamy z nich miąższ. Przekładamy go do miseczki i dodajemy solidną łyżkę soku z cytryny lub, zamiast niej, olej z pszenicznych kiełków. Na koniec nasz naturalny krem do rąk domowy uzupełniamy o kilka plastrów ogórka i blendujemy. Powstanie w ten sposób preparat o przyjemnej, żelowej konsystencji mający kolor biały.

Jak zrobić dobry krem do rąk z oleju kokosowego?

Jakich składników będziemy tu potrzebować? Rozpuszczonego oleju kokosowego (dwóch łyżek), masła kakaowego (jednej łyżki), oleju migdałowego (jedna mała łyżeczka) oraz olejku cytrynowego (czterech kropli). Kakaowe masło wraz z kokosowym olejkiem podgrzewamy do czasu, aż się rozpuszczą i jednolicie się ze sobą połączą. Gdy to się stanie, nasz dobry krem do bardzo suchych rąk uzupełniamy o olej migdałowy i cytrynowy. Teraz pozostaje całość wymieszać, zamknąć w szklanym, szczelnym pojemniczku i zostawić do ostygnięcia. Kosmetyk możemy stosować codziennie jako preparat dla kobiet, ale też jako krem do rąk dla mężczyzn. Będzie on nawilżał i natłuszczał dłonie, zabezpieczając je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.