Typy urody – wiosna i jesień

Typy urody – wiosna i jesień

Interesujesz się analizą kolorystyczną? Poszukujesz kolorów, które pasują do Twojego typu urody i pomogą Ci ubierać się stylowo i spójnie? Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Jeżeli tylko ustalisz swoją porę roku oraz typ karnacji, możesz zapoznać się ze wskazówkami dla niej dedykowanymi. W tym artykule przedstawiamy podstawowe informacje o dwóch, najczęściej spotykanych typach urody w naszym kraju – wiośnie oraz jesieni.

Typ urody jesień – jak powinnaś się ubierać?

Kobieta o urodzie jesieni zazwyczaj ma oliwkową cerę, ciemne włosy oraz oczy o wyraźnej oprawie. W swojej codziennej garderobie powinna postawić na ciepłe i niezbyt kontrastowe odcienie. Jej uroda jest subtelna, dlatego barwy zbyt intensywne, nie dodadzą jej urody. Najłatwiej kierować się klasycznymi kolorami ziemi – wyśmienitym wyborem będą ubrania we wszelkich odcieniach brązu oraz rudościach. Odcienie takie jak beże, karmelowe, wielbłądzie będą prezentować się wręcz wyśmienicie z tym typem urody. Nie oznacza to, że niewskazane są inne, bardziej żywe barwy. Pani Jesień śmiało może nosić czerwone sukienki czy bluzki. Nie powinna to jednak być zbyt intensywna czerwień, ale przygaszona, na przykład z odrobiną pomarańczy, między innymi koralowa czy pomidorowa. Ubrania mogą też być utrzymane w żółtym kolorze – w tym przypadku on mieć złotawy lub musztardowy odcień.

Jakie kolory dla kobiety o urodzie wiosny?

Wiosna to również ciepły typ kolorystyczny, jednak nie jest ona tak kontrastowa. Panie o tym typie urody posiadają delikatną, niemal przezroczystą cerę, włosy w jasnym odcieniu oraz jasne oczy. Na jakie kolory powinnaś postawić, jeżeli możesz pochwalić się tym typem urody? Na przykład na czerwień – intensywną i ciepłą, między innymi makową lub z domieszką pomarańczy. Wiosna doskonale wygląda w różnych odcieniach róż – praktycznie wszystkie odcienie z tej palety są dla niej stworzone, może to być pudrowy róż lub fioletowy. Dobrym wyborem będzie również niebieskie – najlepiej morski lub taki z dodatkiem ciepłego turkusu.