Rodzaje peelingu do twarzy

Rodzaje peelingu do twarzy

Zanim zrobisz makijaż czy nałożysz preparaty odżywcze, swoją buzię musisz dokładnie oczyścić. Możesz do tego użyć mydła czy toniku. Ale zdecydowanie skuteczniejszy będzie tu peeling. Do wyboru mamy aż pięć jego rodzajów: mechaniczny, enzymatyczny, typu gommage, chemiczny i ziołowy. Na który z nich postawić? Który powinien na stałe zamieszkać w naszej łazience i dlaczego?

Peelingowanie twarzy – jak możemy to zrobić?

Scrub, czyli tradycyjny peeling ziarnisty, znajdziemy w każdej drogerii. Dzieli się go ze względu na grubość ziaren (drobo-, średnio- i gruboziarnisty) oraz pod kątem użytego podstawowego materiału ściernego (solny, cukrowy, kawowy i wiele innych). Intensywnie ściera on zewnętrzne warstwy naskórka, dzięki czemu dołączone do niego składniki odżywcze jeszcze lepiej wnikają w naszą cerę. Tego typu kosmetyk jest odradzany osobom o skórze wrażliwej gdyż ma działanie podrażniające.

Praktycznie każdy może natomiast zainwestować w głęboko oczyszczający peeling enzymatyczny. Nie znajdziemy w nim drobinek, które zastąpione są przez naturalne enzymy pochodzące głównie z roślin. Taki kosmetyk dociera do głębokich warstw naskórka, dzięki czemu jest w stanie zmniejszyć nawet głębokie zaskórniki pojawiające się na naszej twarzy. Przyda się także w przypadku trądziku.

Azjatyckie peelingi gommage łączą w sobie plusy rozwiązań ziarnistych i tych opartych o działanie enzymów. Drobiny ścierające są tu bardzo małe i w połączeniu ze składnikami roślinnymi skutecznie gumkują, ścierają martwy naskórek bez zbytniego podrażniania innych jego warstw. Ten rodzaj pielęgnacji możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie we własnej łazience.

Z kolei w salonie kosmetycznym będziesz miała okazję skorzystać z peelingu chemicznego. Składniki takiego zabiegu to przede wszystkim różnego rodzaju kwasy, na przykład ten migdałowy czy mlekowy. Za każdym razem zawartość preparatu dobierana jest do indywidualnych potrzeb skóry. Ten peeling chemiczny będzie ratunkiem dla Ciebie jeśli cierpisz z powodu blizn, przebarwień, zmian trądzikowych czy zmarszczek. Po jego wykonaniu przez jakiś czas nie powinnaś eksponować swojej buzi na działanie słońca.

Ostatni z peelingów – ziołowy – dedykowany jest cerom trądzikowym i przetłuszczonym. Na ten zabieg również powinnaś udać się do specjalisty który indywidualnie dobierze skład kosmetyku i intensywność całego procesu.