Szukasz dobrych okularów przeciwsłonecznych? Kupisz je u optyka!

Szukasz dobrych okularów przeciwsłonecznych? Kupisz je u optyka!

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych okularów przeciwsłonecznych. Gdy liczy się ich jakość, a przy tym także bezpieczeństwo dla oczu, warto zdecydować się na ich zakup w dobrym salonie optycznym!

Okulary przeciwsłoneczne to dla wielu z nas niezbędny dodatek na słoneczne dni. Dzięki odpowiednio dobranym okularom można nie tylko wyglądać bardziej stylowo, ale także skutecznie zabezpieczyć się przed promieniowaniem słońca.

Promieniowanie UV emitowane przez słońce ma szkodliwy wpływ na wzrok, dlatego też podczas bezchmurnych dni powinniśmy chronić przed nim oczy. W tym celu warto wybrać wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne

Warto jednak wskazać, że nie wszystkie, które znajdziemy na bazarach, ulicznych stoiskach czy w marketach lub sklepach odzieżowych są dobrym zakupem. Co więcej, mogą narazić nasz wzrok na niebezpieczeństwo!

Dobre okulary przeciwsłoneczne – czyli jakie?

Jeśli chcemy zdecydować się na okulary skutecznie chroniące oczy przed promieniowaniem UV, powinniśmy zwrócić uwagę na ich szkła. Powinniśmy poszukiwać okularów posiadających oznaczenie UV400. Okulary te są w stanie zapewnić najskuteczniejszą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a w szczególności UV-A, które uznawane jest za najbardziej niebezpieczne dla skóry i wzroku.

Warto przy tym wskazać, że barwa szkieł w okularach przeciwsłonecznych nie jest powiązana z ich ochroną przeciwsłoneczną. Wysoką skuteczność w ochronie przed promieniowaniem UV mogą zapewnić także okulary o szkłach lekko przydymionych lub nawet przezroczystych posiadających filtr UV400. 

Po dobre okulary do optyka!

Chcesz mieć pewność, że okulary będą bezpieczne dla Twoich oczu? W takim razie udaj się do optyka, gdzie możesz kupić modele uznanych, renomowanych marek w wielu interesujących wzorach do wyboru dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci.

Okulary oferowane w salonach optycznych są wprawdzie droższe niż te na bazarach, ale za to mamy wtedy pewność, że kupujemy te, które rzeczywiście ochronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym!