Pierwszy taniec na weselu – czy warto zapisać się na kurs tańca?

Pierwszy taniec na weselu – czy warto zapisać się na kurs tańca?

Pierwszy taniec na weselu to taniec, podczas którego na Parze Młodej skupiony jest wzrok wszystkich gości. Właśnie dlatego coraz więcej narzeczonych decyduje się obecnie na korzystanie z kursów tańca przed ślubem. Czy rzeczywiście jest to konieczne?

Chociaż pierwszy taniec nie jest niezbędnym elementem wesela, to jednak wpisał się on już w tradycję. Dla Pary Młodej to wyjątkowy czas, ponieważ wtedy mogą zaprezentować się swoim gościom i zachęcić ich następnie do wspólnej zabawy.

Jednak tylko mniejszość osób wie, jak prawidłowo tańczyć. Umiejętność ta nie jest uczona w szkołach, nie przekazują jej również rodzice. Właśnie dlatego, aby pierwszy taniec wyglądał wyjątkowo, wielu narzeczonych zapisuje się na specjalne zajęcia taneczne.

Jaki kurs tańca warto wybrać?

W szkołach tańca do wyboru jest pełna gama zajęć skierowanych do narzeczonych chcących przygotować się do pierwszego tańca. Największym zainteresowaniem cieszą się wówczas zajęcia tańca towarzyskiego, na przykład takiego jak walc angielski oraz walc wiedeński, ale warto także wskazać, że narzeczeni mogą zdecydować się także na inne rodzaje tańca.

Kurs tańca towarzyskiego dla narzeczonych może być prowadzony grupowo albo można zapisać się na lekcje indywidualne, podczas których para samodzielnie współpracuje z instruktorem, bez obecności innych osób.

Kurs grupowy jest tańszym wyborem – zapłacimy za niego najczęściej 150-200 złotych, ale cena zależna jest już od szkoły tańca oraz od liczby zajęć. Lekcje indywidualne są już droższe, ponieważ kosztują nawet około 100 złotych za jedną lekcję, ale za to pozwalają na naukę w dogodnej porze, z profesjonalnymi poradami instruktora, który będzie stale skoncentrowany na swoich klientach.

Kiedy zapisać się na kurs tańca?

Narzeczeni zainteresowani uczestnictwem w kursie tańca często zadają również pytanie – kiedy warto zapisać się na zajęcia?

Zasadniczo, instruktorzy tańca wskazują, że na lekcje najlepiej zapisać się około 3 miesiące przed wyznaczoną datą zaślubin. To wystarczający czas, aby wziąć udział w kilku lekcjach i zdobyć potrzebne umiejętności. Oczywiście, warto je także trenować, na przykład w domu czy podczas różnych imprez. Dzięki temu pierwszy taniec będzie mógł być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Zatem kurs tańca dla narzeczonych to świetny wybór – dzięki niemu można mieć pewność, że pierwszy taniec będzie najpiękniejszym z możliwych!