Alternatywne przyjęcia weselne

Alternatywne przyjęcia weselne

Przyszłe pary młode, idące z duchem czasu szukają alternatywy i nietypowych pomysłów na organizację wesela jako przeciwstawnych tradycyjnym- kameralnych, intymnych, oryginalnych i  naturalnych. Aby wesele było inne niż wszystkie, a nade wszystko żeby było udane- niewiele trzeba. Ślub jest chwilą radosną i dobrą sposobnością na uczczenie tego wydarzenia zabawą, a samo wesele, przyjęcie weselne w różnych krajach, regionach wyglądające  zupełnie inaczej, obecnie jest nie tylko abstrakcyjną inspiracją, ale wzorem.

Przyjęcia weselne organizowane w zachodnioeuropejskim stylu- w dobranym gronie, nieprzekraczającym 30-40 gości weselnych, podobnie jak uroczystość i zabawa weselna odbywają się na zewnątrz, często w nietypowym miejscu. Wybór miejsca ślubu jest rzeczą ważną,  ponieważ piękne miejsca generują takie chwile i wspomnienia. W Polsce znajdują się niebanalne miejsca na organizację ślubu i wesela,  które zaakcentują i ubarwią moment. Umożliwią spędzenie weselnego czasu z dobrym jedzeniem i muzyką, w dobranym towarzystwie gwarantującym, że atmosfera całości będzie naturalna. Duża część pobierających się omija popularne sale weselne i szuka czegoś oryginalnego- spichlerzy, cegielni, folwarków, starych obiektów- dworków/pałacyków, ładnych miejsc w plenerze- z ogrodami, tarasami.

Istotnym jest wybór godziny rozpoczęcia uroczystości- wczesne godzimy są jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas organizacji ślubu i wesela, zwłaszcza  jeśli planuje się taką uroczystość w miesiącach letnich – kilkanaście godzin na nogach i upał potrafią zabić całą magię wydarzenia oraz zmęczyć wszystkich uczestników. włącznie z parą młodą. Dobrą opcją jest zaczynianie wesela ok. 3h przed zachodem słońca ponieważ, lepiej by goście wyszli o świcie dnia następnego, aniżeli męczyli się w upale. Rekomendowanym parom młodym jest by wzięły pod uwagę lżejsze alkohole na przyjęciu, sprzyjające rozmowie i kontaktom. Składanie życzeń i przywitanie gości to niezwykle ważny moment podczas typowego przyjęcia weselnego. Odmiennym od tradycyjnego. ale niezwykle sympatycznym wydaje się być podanie gościom lekkiego aperitifu oraz przekąsek oraz pozwolenie im na przywitanie się ze sobą  i złożenie życzeń parze młodej.