Sposoby na rozczesywanie długich włosów – tak aby ich nie niszczyć

Sposoby na rozczesywanie długich włosów – tak aby ich nie niszczyć

Długie włosy chociaż pięknie się prezentują bywają trudne w pielęgnacji. Dla niektórych kobiet szczególnym wyzwaniem jest ich rozczesanie po umyciu. Istnieje jednak wiele sposób, aby zrobić to szybko i sprawnie, a jednocześnie nie zniszczyć delikatnych kosmyków. 

Szczotka Tangle Teezer – prawdziwy hit

Najlepszym sposobem na rozczesanie włosów jest użycie profesjonalnej fryzjerskiej szczotki do włosów. Szczęśliwe posiadaczki długich włosów powinny wyposażyć swoją kosmetyczkę w szczotkę nazywaną Tangle Teezer – to prawdziwa nowość, która w szybkim tempie zdobywa tysiące wielbicielek. Jest ona zrobiona z plastiku i wyróżnia się charakterystycznym kształtem, opracowanym przez znanego angielskiego fryzjera. Jak działa? Jej głównym atutem jest to, że poradzi sobie z włosami skłonnymi do plątania się i trudnymi do rozczesywania. Jest to możliwe, dzięki temu, że nie posiada włosia, ale bardzo elastyczne ząbki, które w całkowicie bezbolesny sposób prześlizgują się wzdłuż kosmyków. Co więcej, nie naruszają ich struktury i nie powodują uszkodzeń. Tangle Teezer posiada ząbki o różnej długości, dzięki czemu dodatkowo wykonuje masaż cebulek włosa. Za jej pomocą poradzimy sobie z rozczesaniem każdego typu włosów – zarówno kręconych, prostych, długich czy krótkich. 

Jak rozczesywać włosy, że ich nie niszczyć?

Aby łatwiej rozczesać włosy, nie powinno się ich trzeć podczas mycia. Warto też stosować specjalne odżywki, ułatwiające rozczesywanie oraz nawilżające i natłuszczające olejki. Na rynku znajdziemy też specjalne spraye, którymi można spryskać zarówno włosy, jak i grzebień. Bardzo pomocne jest też spłukanie włosów zimną wodą na sam koniec – powoduje to zamknięcie ich łusek, co znacząco ułatwia późniejsze rozczesywanie. Jeżeli nasze włosy mają tendencje do plątania się, nie powinno się nakładać na głowę turbanu z ręcznika. Warto też unikać plastikowych grzebieni z gęsto osadzonymi ząbkami, które elektryzują włosy. Trikiem, który może okazać się bardzo praktyczny, o którym jednak wiele osób zapomina jest porządne rozczesanie kosmyków przed myciem.